icon-white-2

“İnsanın insanlardan kaçışıdır, hayvan sevgisi”

— Aziz Nesin

Belirtiler ve Tanılar

Ortopedi ve Travmatoloji üzerindeki yoğun çalışmalarımız sonucunda, sektörümüzde çok ciddi bir eksiklik olan Nörolojik muayeneler ve yaklaşımlar ile konulacak teşhise göre Nöroşirurjik yaklaşımlar konusunda kendimizi geliştirmeyi başardık.
Beyin, beyincik, omurilik hasarları ve/veya enfeksiyonları, periferal sinir bozuklukları, tümör ve basıları, hidrosefalus, beyin-omurilik sıvısı akışındaki bozukluklar, omurlar arası fıtıklar, vücudun ön-arka ya da tamamını etkileyen felç durumlarının tedavi ve ağrı yönetimi Hastanemiz bünyesinde Nörolojik muayeneler başlığı altında değerlendirilmektedir.
Nörolojik muayenelerde Cerrahi ekibimizin öncelikle hasta sahibinin katılımıyla gerçekleşen geniş kapsamlı bir nörolojik muayenesi yapılmaktadır. Hasta sahibimizin, can dostumuzun üzerindeki gözlemleri akut ya da kronik bir rahatsızlıkta çok önem arz etmektedir. Oldukça geniş kapsamlı bu muayene için, hasta sahibinden ses – görüntü gibi kayıtlar istenebilmekte ve bizleri doğru teşhise daha da hızlı bir şekilde yaklaştırması sağlanabilmektedir.
Hekimimizin ihtiyaç duymasına göre uygun görüntüleme yöntemleriyle doğru teşhise ulaşılır. Bunlar için Dijital X-Ray-CT-MR gibi yöntemlere danışılabilir.
Sadece steroidler diye adlandırdığımız kortizon ve türevlerinin eksik ya da yanlış kullanımının tekelinde bulunan nörolojik hastalar, Hastanemizdeki muayene sonrasında uygun ilaç ya da cerrahi yaklaşım ile hayata dönebilmekte ya da yaşam kaliteleri artırılabilmektedir.
Teşhisi Hekimlerimiz tarafından konulmuş vakalarda Cerrahi işlemler yine kendi ekibimiz tarafından uygulanmaktadır.
Hemi-laminektomi, Laminektomi, Dorsal laminektomi, intervertabral disk hasarları, medulla spinalis üzerindeki tümörel ya da travmatik basılar,shunt uygulamaları bu işlemlerden bazılarıdır.

Bölümlerimiz Kapsamındaki Alanlar:

Hekimlerimiz

 • Vet.Hek.Azmi Elhan Atik

  Vet.Hek. Azmi Elhan Atik

     
 • Vet.Hek.Çağlar Bulut Yıldırım

  Vet.Hek.Çağlar Bulut Yıldırım

 • Vet.Hek.Onur Salih Karadağ

  Vet.Hek.Onur Salih Karadağ

  Ekibimiz →

0212 868 08 38-39

0546 441 44 40

ACİL DURUMLAR İÇİN