icon-white-2

“İnsanın insanlardan kaçışıdır, hayvan sevgisi”

— Aziz Nesin

Belirtiler ve Tanılar

Onkoloji bilimini basitçe anlatmak gerekirse: Hücreler bir araya gelerek dokuları, dokular ise bir araya gelerek organları oluştururlar. Fizyolojik olarak gerekli hallerde hücreler bölünür ve yeni hücreleri meydana getirirler. Tümör denilen olayda durumda ise vücudun kontrolü dışında fazla miktarda hücreler oluşur. Oluşan bu anormal kitlelere tümör, tümörleri inceleyen bilim dalına da Onkoloji adı verilir.
Tümörler hayatı ciddi biçimde tehdit edebilirken, vücuttan uzaklaştırıldıktan sonra bile tekrar nüks gösterebilirler. Daha da kötü senaryoda ise çevre doku ve organlara yayılabilirler. Bu duruma ise metastaz ismi verilir.

Pet dostlarımızda da genellikle ilerleyen yaşlarda tümör oluşumu son dönemlerde oldukça sık saptanmaktadır. Erken tanı onkoloji alanında önem göstermektedir. Bu sebeple yaşı ilerleyen petlerimizin sağlık kontrollerini rutin hale getirmek ihtiyaç haline gelmektedir.

Kan ve biyokimyasal analizler, hormon testleri, röntgen görüntüleri, ultrason uygulamaları, endoskopi uygulamaları, biyopsi ve histopatolojik incelemeler, sitoloji incelemeler, tomografi ve MR uygulamaları da teşhisi koymak adına önem arz etmektedir.

Teşhis konulduktan sonra hastalığa uygun kemoterapi protokolleri hastanın genel durumu sürekli kontrol altında tutularak, sık kullanılan kemoterapotik ilaçlar ile rutin uygulamalar yerine kanıtlanmış bilimsel çalışmalara dayandırılarak belirlenmektedir. Eğer pet dostumuzdaki bir kitleye cerrahi işlemler uygulanacak ise her kitleyi al uzaklaştır metoduna başvurmamaktayız. Patolojik incelemeler ile tanı konulduktan sonra, gerekli görüldüğü durumlarda cerrahi müdahaleleri yapmaktayız.

Bölümlerimiz Kapsamındaki Alanlar:

Hekimlerimiz

 • Vet.Hek.Azmi Elhan Atik

  Vet.Hekim AzmiElhan Atik

     23 yıllık deneyimimle,

  çok değerli ekip arkadaşlarımla beraber, Türkiye’nin en büyük, İstanbul’un Avrupa yakasının tek hayvan hastanesini kurdum.

 • Vet.Hek.Barış Ekin Kaptan

  Vet.Hek.Barış Ekin Kaptan

  Empati Akademi Hayvan Hastanesi gibi büyük bir projenin kuruluşunda görev almaktan mutluluk duyuyorum.

 • Dr.Ege Güllüoğlu

  Dr.Ege Güllüoğlu

  Empati Akademi Hayvan Hastanesi gibi büyük bir projenin kuruluşunda görev almaktan mutluluk duyuyorum.
  Ekibimiz →

0212 868 08 38-39

0546 441 44 40

ACİL DURUMLAR İÇİN