icon-white-2

“İnsanın insanlardan kaçışıdır, hayvan sevgisi”

— Aziz Nesin

Belirtiler ve Tanılar

Dijital Radyoloji

X ışını kaynağı olarak kullandığımız 100kv 4.00ms xray cihazımızla yarım kiloluk yavru kediden 80 kiloluk mastiffe kadar yüksek çözünürlüklü xraylar almaktayız. Empati Akademi Hayvan Hastanesin’ de bulunan dijital röntgen cihazı ile her türlü radyolojik muayene yüksek kalite, daha düşük radyasyon verilerek ve daha hızlı olarak yapılabilmekte elde edilen görüntüler bilgisayar ortamında saklanabilmektedir. Dijital radyografi sayesinde xray üzerinde kontrast, netlik, büyütme, küçültme ve ölçüm işlemleri yapılarak hastalıklara daha doğru ve hızlı teşhisler koyabilmekteyiz.

Direk Radyografi

Kardiyopulmoner sistem grafileri kalp büyüklüğü ölçümleri yaparak kalp hastalıklarının ön tanısı konulabilmekte, akciğer ödemi diyafram fıtığı teşhisi.

Omur Grafileri

Omur kırıkları omurda oluşan kireçlenmeler omurlar arasındaki daralmaların teşhisi
Kemik ve eklem grafileri kemiklerde oluşan kırık ve çatlaklar eklemlerde oluşan dejerenasyonlar ve kireçlenmeler diz kapağı çıkıkları kalça displazileri teşhisi.

Kafa grafileri

İndirekt radyografi

Kontrast madde ağızdan içirilerek ,damaryolu ile ya da uygulama bölgesine enjeksiyon yapılarak çekilen radyografilerdir.

 • Sistografi idrar kesesi problemleri teşhisi
 • Mide bağırsak yabancı cisimlerinin teşhisi
 • Myelografi omurilik hastalıklarının teşhisi
 • Pyelografi böbrek hastalıklarının teşhisi

İçin deneyimli hekimlerimiz tarafından hastanemizde uygulanabilmektedir.

Röntgen

Hekimlikte en çok başvurduğumuz görüntüleme yöntemlerin başında gelmektedir. Ortopedik hastalıklardan, üriner sistemde oluşan taşlara, kalp büyümelerinden, midedeki yabancı cisimlere kadar tanı alanı oldukça geniştir. Bu nedenle son teknoloji cihazlar görüntü kalitesi açısından önem arz etmektedir. Tabi ki bunlar yeterli olmamak ile birlikte yorumlayan hekimin tecrübesi altın standardı oluşturmaktadır.
Bünyemizdeki AGFA FX-10 model bilgisayarlı röntgen (CR) cihazı ile en doğru çekim koşullarını sağladıktan sonra yüksek kalitede sonuçlar almaktayız. Bu şekilde ölçümlerde ve yorumlamalarda nokta atışını sağlamayı amaçlamaktayız.

Bölümlerimiz Kapsamındaki Alanlar:

Hekimlerimiz

 • Vet.Hek.Çağlar Bulut Yıldırım

  Vet.Hek.Çağlar Bulut Yıldırım

 • Vet.Hek.Deniz Karakaş

  Vet.Hek.Deniz Karakaş

 • Vet.Hek.Pelin Altın Kaptan

  Vet.Hek.Pelin Altın

  Ekibimiz →

0212 868 08 38-39

0546 441 44 40

ACİL DURUMLAR İÇİN