icon-white-2

“İnsanın insanlardan kaçışıdır, hayvan sevgisi”

— Aziz Nesin

Belirtiler ve Tanılar

HOMEOPATİ

1796 senesinde Alman bilim adamı Samuel HAHNEMAN’ın başlattığı ve günümüze kadar gelen, her geçen gün dünyada kullanımı sıklaşan, yurt dışında birçok ülkenin fakültelerinde ana bilim dalları bulunan,”like cures like-similia similibus curentur”(sağlıklı bir bireyde hastalık semptomlarına sebep oluşturabilen maddeler, hasta bir bireyin benzer rahatsızlıklarında tedavide kullanılabilir) prensibiyle çalışan bir alternatif tıp sistemidir.
İlaç olarak kullanılan maddelerin %85’i doğadaki bitkiler,%10’u periyodik cetveldeki elementler ve yaklaşık %5’i kadarı hayvansal ekstrakt ve hastalık salgılardan oluşmaktadır.
Homeopatik Remedi’ler ve Nosode’lar, günümüz tıbbında, hastalıklardan korunma ve önleme, hastalık semptomlarını yok etme ve tedavide yoğun olarak kullanılmaktadır.
Ülkemizde de giderek yoğunlaşan bir ilgi ve bilinçle; hem veteriner hekimler, beşeri hekimler, diş hekimleri, eczacılar gibi profesyonel meslek grupları hem de kendi ve yakın çevresi için tıp eğitimi almamış olsa bile bireyler kullanıma başlamışlardır.
Çok hatalı kullanımlar olmadığı sürece yan etkisi olmayan homeopatik ilaçlar, özellikle yurt dışında kolay bulunabilme, etkinlik, ekonomik gibi sebeplerle oldukça yaygın kullanım alanı bulmaktadır.
Özünde homeopati eğitimi almış (Homeopath) olan bir bireye kendinizi ya da petinizi muayene ettirirken, alışıla gelmişliğin dışında, oldukça fazla sayıda, daha çok soru &cevap şeklinde geçen bir muayeneden sonra, karakter analizine tabi tutulur ve uygun remediler ile tedavi edilir ya da mevcut tedavinize destekte bulunulursunuz.

Hastanemiz bünyesinde Vet.Hek.Azmi Elhan ATiK önderliğinde;

• Homeopatik muayene (Randevu Gereklidir)
• Homeopatik aşılama
• Operasyon öncesi ve sonrası süreçlerde destek olarak,
• Davranış bozukluğu, obsesyon, agresyon gibi psikolojik ve psikiyatrik olgularda,
• Dahili vakalarımızda ve yatar hastalarımızda yoğun olarak homeopati kullanılmaktadır.

Hizmetlerimiz Kapsamındaki Alanlar:

Hekimlerimiz

 • Vet.Hek.Azmi Elhan Atik

  Vet.Hek.AzmiElhan Atik

     23 yıllık deneyimimle,

  çok değerli ekip arkadaşlarımla beraber, Türkiye’nin en büyük, İstanbul’un Avrupa yakasının tek hayvan hastanesini kurdum.

 • Vet.Hek.Barış Ekin Kaptan

  Vet.Hek.Barış Ekin Kaptan

  Empati Akademi Hayvan Hastanesi gibi büyük bir projenin kuruluşunda görev almaktan mutluluk duyuyorum.

 • Vet.Hek.Hasan Akın

  Vet.Hek.Hasan Akın

  Empati Akademi Hayvan Hastanesi gibi büyük bir projenin kuruluşunda görev almaktan mutluluk duyuyorum.
  Ekibimiz →

0212 868 08 38-39

0546 441 44 40

ACİL DURUMLAR İÇİN